SPEGEL, Empire, Stämplad med Linköpings stads hallstämpel à tergo, 1820-tal.

192146. SPEGEL, Empire, Stämplad med Linköpings stads hallstämpel à tergo, 1820-tal.

Förgylld, utskjutande krön upptill, gouache föreställande urna med festonger. Liten gouache även nertill. 79 x 30 cm.

Omarbetad, glas utbytt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Omarbetad, glas utbytt.

Antal besök: 1 747