KRUS. 5 st. Lergods. Bl. a Höganäs.

192010. KRUS. 5 st. Lergods. Bl. a Höganäs.

Höganäskrus 2 liter. Saltglaserat. Höjd 17 cm. Diameter 15 cm.
Höganäskrus 5 liter. Saltglaserat. Höjd 22 cm. Diameter 22 cm.
Höganäskrus. Saltglaserat. Höjd 27 cm. Diameter 27 cm.
Krus med vit dekor. Höjd 23 cm. Diameter 22 cm.
Krus. Stämplat FFJ. invändigt glaserat. Höjd 22 cm. Diameter 25 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 880