SOCKERSKÅL MED LOCK, silver, 369,9 gram, C.G Hallberg, 1906.

191836. SOCKERSKÅL MED LOCK, silver, 369,9 gram, C.G Hallberg, 1906.

Skål med egyptiserande motiv. Kotte på locket.
Höjd 15,5 cm.
Stämplad C.G.Hallberg kattfot D7.
Spår av förgyllning.

Bruksslitage.
Liten buckla på lockets innerkant.
Glasinsats saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 15,5 cm.
Spår av förgyllning.

Bruksslitage.
Glasinsats saknas.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 123