HYLLSYSTEM samt TELEFONHYLLA, Delvis "String", omkring 1900-talets mitt.

191784. HYLLSYSTEM samt TELEFONHYLLA, Delvis "String", omkring 1900-talets mitt.

9 st gavlar. Höjd 77, djup 18 cm
3 st gavlar. Höjd 51,5, djup 28 cm
6 st hyllplan, troligen ej "string", Bredd 78, djup 20 cm
3 st hyllplan, troligen ej "string", Bredd 85, djup 20 cm.

Hyllplan med omfattande slitage och fanérskador. Gavlar slitage, märken repor samt senare bemålning med färgbortfall. Hyllplan troligen ej "string".

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 876