HYLLSYSTEM samt TELEFONHYLLA, Delvis "String", omkring 1900-talets mitt.
191784. HYLLSYSTEM samt TELEFONHYLLA, Delvis "String", omkring 1900-talets mitt.
9 st gavlar. Höjd 77, djup 18 cm
3 st gavlar. Höjd 51,5, djup 28 cm
6 st hyllplan, troligen ej "string", Bredd 78, djup 20 cm
3 st hyllplan, troligen ej "string", Bredd 85, djup 20 cm.
Hyllplan med omfattande slitage och fanérskador. Gavlar slitage, märken repor samt senare bemålning med färgbortfall. Hyllplan troligen ej "string".