PIERRE FORSELL. 4 delar. Mässing bl.a Vägglampet "Pendel" Skultuna, 1900-talets andra hälft.

191659. PIERRE FORSELL. 4 delar. Mässing bl.a Vägglampet "Pendel" Skultuna, 1900-talets andra hälft.

Vägglampet med pendlande ljuspipa. Höjd 48 cm. Märkt Skultuna 1607 Sweden P Foresell
Vas. Mässing. Märkt Skultuna 1607 P Forsell Sweden. Höjd 20 cm. Fotens diameter 6 cm.
Saltkar. 1 par. Mässing. Märkta Skultuna 1607 Sweden P Forsell. Höjd 3,5 cm .Diameter 6 cm.

Bruksskick.
Ett saltkar är spräckt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Ett saltkar är spräckt.

Antal besök: 1 131