VÄGGUR samt STÄMPELKLOCKA, LM Ericsson, 1900-tal.

191505. VÄGGUR samt STÄMPELKLOCKA, LM Ericsson, 1900-tal.

LM Ericsson modnr. KAA1252, moderur för stämpelklockor, pendel medföljer, höjd 70 cm samt stämpelklocka höjd 27,5 cm.

Slitage, bucklor och repor, smärre rostangrepp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 6 539