KAFFE- och MATSERVIS, ca 85 delar, porslin, KP Karlskrona.

191214. KAFFE- och MATSERVIS, ca 85 delar, porslin, KP Karlskrona.

Kaffekanna.
Sockerskål med lock.
Gräddkanna.
25 kaffekoppar med 22 fat.
14 assietter, diameter ca 18 cm.

Tillbringare.
Såsskål med fast fat.
1+1 uppläggningsskål, längd 23,5 - 26,5 cm.
1+1 uppläggningsfat, längd 29 - 33,5 cm.
2 skålfat, längd 24,5 cm.
12 flata tallrikar, diameter 24,5 cm.
12 assietter, diameter 21,5 cm.
14 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm.

Monogram. Slitage. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kaffekanna.
Sockerskål med lock.
Gräddkanna.
25 kaffekoppar med 22 fat.

Tillbringare.
Såsskål med fast fat.
2 skålfat, längd 24,5 cm.

Monogram. Slitage. Nagg.

Antal besök: 2 329