WEXIÖ GULD. Matservis,"Wexiö Guld" Gustavsberg, 73 delar.

191167. WEXIÖ GULD. Matservis,"Wexiö Guld" Gustavsberg, 73 delar.

24 st Tallrikar, diameter 24 cm
12 st Djupa tallrikar, diameter 23,5 cm
21 st Förrättstallrikar, diameter ca 19 cm
10 st Uppläggningsfat, L 23 - 42 cm
2 st såsskålar
1 st kanna
1 st terrin samt ett extra lock.

Någon tallrik med enstaka nagg, förgyllning delvis något sliten samt någon krackelering.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st såsskålar
1 st kanna

Antal besök: 7 428