191099. HANDSPEGEL samt BORSTAR 2 st, sterling silver, Design Harald Nielsen för Georg Jensen, Wendela A/S, Danmark. 1940/50-tal.
Mönster 134 / 134A. Monogramgravyr AL
Handspegel, längd ca 23 cm.
Borste med skaft, längd 22 cm.
Borste, längd ca 17 cm.
Slitage. Gravyr.