SKÅL samt AMFORA, lergods, troligen Etruskiska.

190885. SKÅL samt AMFORA, lergods, troligen Etruskiska.

Skål på fot med dekor av ränder. Amforan med 2 hänklar. Svarta. Skålens diameter 12 cm. Amforans höjd 14 cm.

Skador, lagningar samt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 765