190628. MATSERVIS, 43 delar, porslin, Bing o Gröndahl.
11 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, såskanna, 5 fat, terrin, karott, liten såskanna. Dekor av sjöhäst samt guldrand.
nagg på terrinen, 1 fat samt 1 djup tallrik. Bruksslitage.