GOLVLAMPA, med fot på hjul, industri modell, Fabriks AB Spectram Stockholm, 1900-tal.

190274. GOLVLAMPA, med fot på hjul, industri modell, Fabriks AB Spectram Stockholm, 1900-tal.

Troligen omarbetad elvärmestrålare.
Höj och sänkbar. Höjd enligt bild ca 156 cm.

Slitage, bucklor, rostanlupen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 021