Kaffekanna. Höjd 22 cm
Gräddsnipa. Höjd 8 cm
Sockerskål. Diameter 9 cm
Kaffekoppar 7 st. Höjd 6,5 cm
Fat 8 st. Varav 3 st med diameter 13,5 cm och 5 st med diameter ca 14,5 cm
Assietter 6 st Diameter 17,5 cm,
Vissa delar märkta Gustavsberg Benporslin made in Sweden VDN , B 555
Vissa delar märkta Blå Blom, old Gustavsberg Sweden.
Bruksslitage
1 kaffefat med nagg.
1 assiett med nagg.
OBS. Olika produktioner med avvikande mönster och storlekar på vissa delar.
Kaffekanna. Höjd 22 cm
Gräddsnipa. Höjd 8 cm
Sockerskål. Diameter 9 cm
Kaffekoppar 7 st. Höjd 6,5 cm
Bruksslitage
1 kaffefat med nagg.
1 assiett med nagg.