SABELBAJONETT, troligen m/1867, BAJONETT och DOLK, 1900-tal.

19018. SABELBAJONETT, troligen m/1867, BAJONETT och DOLK, 1900-tal.

Sabelbajonett, längd 72 cm
Dolk, replika efter Hitler Jugend, längd 25 cm
Bajonett, Tyskland, längd 41 cm.

Slitage. Sabelbajonetten med bytt kavel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sabelbajonett, längd 72 cm

Antal besök: 5 346