Glas med förgylld och etsad dekor på kvadratisk fot
6 st rödvinsglas, höjd 13,5 cm
6 st starkvinsglas, höjd 11 cm
5 st snapsglas, höjd 9 cm
Medföljer 3 st vitvinsglas i likartad modell, utan etsning och förgyllning.
Bruksskick.
5 st snapsglas, höjd 9 cm
Bruksskick.