189610. DOCKOR, 3 st, bla Simon & Halbig 1079.
Biskvihuvud Simon & Halbig, märkt 1079, samt 8, kroppen märkt Heinrich Handwerck Germany 1. Höjd ca 47 cm.
Docka i papier mache. Höjd ca 47 cm.
Docka, ceulluloid med tygkropp. Höjd ca 43 cm.
Slitage, skador, färgbortfall, lagningar/kompletteringar, märken.