189453. HOLLÄNDISCHER MEISTER DES 19. JH. Efter. OLJA PÅ DUK, NERE TILL HÖGER REF. TENIERS.
Efter målningen ”Festival for the Prodigal Son” av David Terniers den yngre, som visar en genre scen. Mått: 78,5 x 99 cm. ram.
Massiv craquelé, omfattande avskiljning av målningsmediet från substratet.