HERBERT OSSBERGER. Olja på masonit, nedre vänster Sig. och dat. Ossberger 1975.
189450. HERBERT OSSBERGER. Olja på masonit, nedre vänster Sig. och dat. Ossberger 1975.
Geb. 1954 i Wien, nysurrealistisk målare av 1900-talet Olja på masonit, nedre vänster Sig. och dat. Ossberger 1975. ”Öga”, surrealistisk målning med central ögonskildring. Storlek: 19 x 27 cm ram.