HERBERT OSSBERGER. Olja på masonit, nedre vänster Sig. och dat. Ossberger 1975.

189450. HERBERT OSSBERGER. Olja på masonit, nedre vänster Sig. och dat. Ossberger 1975.

Geb. 1954 i Wien, nysurrealistisk målare av 1900-talet Olja på masonit, nedre vänster Sig. och dat. Ossberger 1975. ”Öga”, surrealistisk målning med central ögonskildring. Storlek: 19 x 27 cm ram.

I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

I gott skick.

Auktionshaus Demessieur
Antal besök: 1 329