TRÄDGÅRDSSTOLAR i vitmålad järntråd. 5 st. 1900-talets senare hälft.

189312. TRÄDGÅRDSSTOLAR i vitmålad järntråd. 5 st. 1900-talets senare hälft.

4 st karmstolar med tvinnande och korsade ben, tygklädd masonitsits
Höjd ca 89 cm, djup ca 43,5 cm.

Bruksslitage, rost, färgbortfall, ojämna fötter
4 st saknar ett armstöd vardera
1 st saknar båda armstöden och har löst fäste mot rygg.
1 st med dubbla armstöd med ett löst fäste.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 142