TRÄDGÅRDSSTOLAR i vitmålad järntråd. 4 delar. 1900-talets senare hälft.

189307. TRÄDGÅRDSSTOLAR i vitmålad järntråd. 4 delar. 1900-talets senare hälft.

4 st stolar med tvinnande och korsade ben, tygklädd masonitsits
Höjd ca 98 cm, djup 36 cm.

Bruksslitage, rost, färgbortfall, ojämna fötter
1 st stol med lösa ryggfästen, saknar sits.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 98 cm, djup 36 cm.

Antal besök: 1 451