189267. AXEL HOLM. Kleinstadtgasse.
(Rödby 1861- 1935 Köpenhamn, dansk landskapsmålare och grafiker, student av Christensen)
Kleinstadtgasse
Originalfärgetsning, 51,5 x 35 cm, ger., handsign. u. re. A. Holm, dat. u. vänster 1925.
Kleinstadtgasse