FÅTÖLJER 4 st, samt BORD, "Falcon", Sigurd Ressell, Vatne Möbler, Norge, 1970-tal.

189132. FÅTÖLJER 4 st, samt BORD, "Falcon", Sigurd Ressell, Vatne Möbler, Norge, 1970-tal.

Mörkbetsad trästomme. Fåtöljerna med brun canvas och fästen i förkromad metall, lös stoppad dyna klädd i brunt läder. Bordet med rund mörktonad glasskiva, diameter ca 90, höjd ca 46 cm.
Etikettmärkta.

Bruksslitage, smärre nagg på bordsskivan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Etikettmärkta.

Antal besök: 1 438