HÄSTKAPPLÖPPNINGSSPEL, plåt, "Jeu de Course" JEP, Frankrike, trol 1930-tal.

189098. HÄSTKAPPLÖPPNINGSSPEL, plåt, "Jeu de Course" JEP, Frankrike, trol 1930-tal.

Tryck på spaken och hästarna rör sig runt banan. Längd 26,5, bredd 26,5, höjd 13,5 cm.

Slitage och skador. Delar saknas (troligen flagga). Slitage, märken, papp med skador. Färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 010