ARMLÄNSSTOL, barock, 1700-talets förra hälft.

188834. ARMLÄNSSTOL, barock, 1700-talets förra hälft.

Ek, skinnklädsel med dekor blomstermotiv.

Restaurerad och kompletterad. Maskstungen samt slitage. Skinnklädsel skadad och med färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 597