Underglasyr blå med dekor av palatsinteriör.
Enligt uppgift Kangxi. Inköpt i antikhandel på 1950-talet.
Hörnsockel medföljer.
Höjd exklusive sockel 45 cm.
Mynning med lagning.
Hörnsockel medföljer.
Höjd exklusive sockel 45 cm.
Mynning med lagning.