GLAS. 4 st samt VAS. "Strikt" Bengt Orup. Johansfors. 1950-tal.

188771. GLAS. 4 st samt VAS. "Strikt" Bengt Orup. Johansfors. 1950-tal.

4 st Coctailglas. Höjd 8 cm. Diameter 7,5 cm. Varav 3 st etikettmärkta Johansfors Sweden
1 st Vas. Höjd 18 st. Diameter 7 cm
Glas med bemålad dekor av vita ränder.

Bruksslitage
Dekoren på vasens nederkant är lite skavd och ränderna är utsmetade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage

Antal besök: 1 735