VAS. Orrefors. Sweden. Edvin Öhrstöm. 1940-tal.

188725. VAS. Orrefors. Sweden. Edvin Öhrstöm. 1940-tal.

Vas med slipad dekor av Flicka som niger för månen
Signerad Orrefors E Öhström 2769-11 G.7 K.E
Etikettmärkt Orrefors Sweden
Höjd 11 cm
Längd 16,5 cm
Bredd 6 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Etikettmärkt Orrefors Sweden
Höjd 11 cm
Längd 16,5 cm
Bredd 6 cm.

Antal besök: 3 428