BORDSUR i trä. Bla. sparur. 1900-talet.

188284. BORDSUR i trä. Bla. sparur. 1900-talet.

1 st ur i trä med urtavla med separat sekundvisare märkt Deuta - Ota, Kienzle stage
Höjd 15,5 cm
Bredd, 23 cm
1 st sparur i trä med urtavla med latinska numerärer, baksidan märkt Aktiebolaget Sparuret, svenskt patent, separat urtavla för väckning
Höjd 23,5 cm
Bredd 20,5 cm.

Bruksskick
Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 15,5 cm
Bredd, 23 cm
Höjd 23,5 cm
Bredd 20,5 cm.

Bruksskick
Ej funktionstestade.

Antal besök: 1 332