TELEFONER OCH KAMERA. Bla Televerkstaden och Agfa. 1800- och 1900-tal.

188126. TELEFONER OCH KAMERA. Bla Televerkstaden och Agfa. 1800- och 1900-tal.

1 st telefon i svart lackerad metall. Lur troligen bakelit. Märkt Siemens & Halske, ZB, S.A, 24, 21021, V .Satist, 60i, No 0083993
Höjd 22,5 cm.
Längd 14 cm.
1 st telefon i svart lackerad metall. Lur troligen bakelit. Märkt Televerkstaden, Nynäshamn, BC 560., Schema A, TVL 1957
Höjd 13,5 cm.
Längd 17,5 cm.
1 st lådkamera i svartlackerad metall, Märkt Agfa, Synchro Box, Made in Germany
Höjd 10 cm
Bredd 11,5 cm.

Bruksslitage
Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 22,5 cm.
Längd 14 cm.
Höjd 13,5 cm.
Längd 17,5 cm.
Höjd 10 cm
Bredd 11,5 cm.

Bruksslitage
Ej funktionstestade.

Antal besök: 1 298