187973. KOCKUMSEMALJ, 12 delar, 1950-tal.
Gryta med lock, Kaffekanna med lock, tekanna med lock, mugg, tratt, kastrull, 2 kastruller varav en med lock, liten spann med lock, sopskyffel, slev och sil.
Några avslag och rostfläckar. Repor.
Tekanna med bränd botten.
Tekanna med bränd botten.