GITARR, akustisk, Sigma, DM 5S.

187953. GITARR, akustisk, Sigma, DM 5S.

Tillverkad i Japan ca 1975. Topp i gran, baksida och sidor i mahogny. Etikettmärkt inuti "Sigma The CF Martin Organisation" Imported by Levin Göteborg Sweden. Serienr 18799.

Låg stränghöjd och lättspelad. Några repor på fram och baksida. Bruks och åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 273