KERAMIK, 5 delar, bl.a Tillinge / Boda, 18/1900-tal.

187930. KERAMIK, 5 delar, bl.a Tillinge / Boda, 18/1900-tal.

2 sparbössor (hundar) från Tillinge eller Boda, 1800-tal
Lampans höjd: 36 cm.

Några nagg på ena hundens underkant. I övrigt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lampans höjd: 36 cm.

Antal besök: 890