KALK. Silver. Jacob Graah Fabritius. Köpenhamn,1830. Vikt 405 g.

187392. KALK. Silver. Jacob Graah Fabritius. Köpenhamn,1830. Vikt 405 g.

Skålformad kalk på fot med driven och stämplad dekor av bl.a. löpandehundbård och bladdekor. Invändigt förgylld. Höjd 22 cm.

Foten med buckla och smärre bristning. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 479