JEAN BAPTISTE ALFRED CORNILLIET, "Kung Karl XV" samt "Drottning Lovisa", ett par, gravyrer efter målningar av Nicaise de Keyser, 1800-tal.

187124. JEAN BAPTISTE ALFRED CORNILLIET, "Kung Karl XV" samt "Drottning Lovisa", ett par, gravyrer efter målningar av Nicaise de Keyser, 1800-tal.

Bildstorlek ca 57 x 33 cm.

Proveniens: Enligt text på baksidan gåva från Karl XV till fogaten och expeditionschefen Wilhelm von Schoultz (1809-1885).

Ej examinerade ur ram, Karl XV med fläckar i nedre hörnet. Ramar med sprickor/skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bildstorlek ca 57 x 33 cm.

Antal besök: 1 826