LACKASK MED SPELMARKER, Kina, 1900-talets början.

187046. LACKASK MED SPELMARKER, Kina, 1900-talets början.

Ask i form av lotus blomma. Svartlackerad med målad dekor av landskap samt växter. Diam 23 cm. Spelmarker i pärlemor.

Färgbortfall samt slitage. Sprickor, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 745