SPEGEL i träram. Stikopia rokoko. 1900-talets mitt.

186957. SPEGEL i träram. Stikopia rokoko. 1900-talets mitt.

Väggspegel med förgyllning av bladguld. Rikt ornerad med kartuscher, blommor och en en ros i krönet.
Höjd 80 cm
Bredd 34 cm
Spegelns mått, 50x28 cm
Ettikettmärkt Åke Österlunds förgylleri, Mr 2196.

Bruksskick med bortfall hos förgyllningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 80 cm
Bredd 34 cm
Spegelns mått, 50x28 cm

Antal besök: 2 145