SPEGEL i träram. Stikopia rokoko. 1900-talets mitt.
186957. SPEGEL i träram. Stikopia rokoko. 1900-talets mitt.
Väggspegel med förgyllning av bladguld. Rikt ornerad med kartuscher, blommor och en en ros i krönet.
Höjd 80 cm
Bredd 34 cm
Spegelns mått, 50x28 cm
Ettikettmärkt Åke Österlunds förgylleri, Mr 2196.
Höjd 80 cm
Bredd 34 cm
Spegelns mått, 50x28 cm