DOSOR 2 st, glas med lock av silver, Carlman Stockholm 1902 samt FÄLLKNIV silver, Sverige.

186933. DOSOR 2 st, glas med lock av silver, Carlman Stockholm 1902 samt FÄLLKNIV silver, Sverige.

2 st dosor i slipat glas med lock av silver stämplad Carlman Stockholm 1902 samt otydlig stämpel. Graverat krönt monogram. Diameter 7 cm. Längd ca 12 cm.
Fällkniv, graverat krönt monogram, svensk kontrollstämpel. Utfälld längd ca 13,5 cm.

Glas med nagg. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Glas med nagg. Slitage.

Antal besök: 782