DOCKSKÅPSMÖBLER, 6 delar varav två delar Carin Backlund.

186825. DOCKSKÅPSMÖBLER, 6 delar varav två delar Carin Backlund.

Golvur, Carin Backlund, höjd ca 22,5 cm.
Bankett, sengustaviansk stil, höjd ca 5 cm.
Bord, gustaviansk stil, signerad "Bertil Hegland 17 april 1983", höjd ca 7 cm.
Spegel, sengustaviansk stil, omärkt, höjd ca 9,5 cm.
Sybord, omärkt.
Stol, gustaviansk stil, omärkt.

Medföljer 1 par ljusstakar.

Bruksslitage.
Sybord möjligen senare bemålad, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sybord, omärkt.

Medföljer 1 par ljusstakar.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 493