Vit matservis stämplad Gefle, Sweden, VDN F555
11 st mattallrikar, diameter 24 cm
12 st assietter, diameter 19 cm
9 st djupa tallrikar, diameter 19 cm
7 djupa tallrikar,diameter 19,5 cm.
Bruksskick med en del krakelyrer
2 st assietter med kantnagg.
2 st assietter med kantnagg.