Teservis i blåvitt, stämplat
6 st assietter, diameter15 cm
6 st koppar, höjd 5 cm, diameter 9,5 cm
1 st kanna med bambuhandtag satt i porslinshänklar,
höjd 13 cm
1 st mjölkkanna, 7,5 cm
1 st sockerskål, höjd 9,5 cm.
Bruksskick.
Teservis i blåvitt, stämplat
6 st assietter, diameter15 cm
höjd 13 cm
1 st mjölkkanna, 7,5 cm
1 st sockerskål, höjd 9,5 cm.
Bruksskick.