TESERVIS i benporslin. 15 delar. Japan.

186493. TESERVIS i benporslin. 15 delar. Japan.

Teservis i blåvitt, stämplat
6 st assietter, diameter15 cm
6 st koppar, höjd 5 cm, diameter 9,5 cm
1 st kanna med bambuhandtag satt i porslinshänklar,
höjd 13 cm
1 st mjölkkanna, 7,5 cm
1 st sockerskål, höjd 9,5 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Teservis i blåvitt, stämplat
6 st assietter, diameter15 cm
höjd 13 cm
1 st mjölkkanna, 7,5 cm
1 st sockerskål, höjd 9,5 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 961