FAT i porslin. Tobacco leaf, Kina. 1700-tal.

186354. FAT i porslin. Tobacco leaf, Kina. 1700-tal.

Emaljmålat fat i mönstret "Tobacco leaf"
Längd 34,5 cm
Bredd 27 cm.

Bruksskick
Tvärgående spricka med klammerlagning samt bottennagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 34,5 cm
Bredd 27 cm.

Bruksskick

Antal besök: 1 298