18631. MATSERVIS, 70 delar, "Ingrid", Rörstrand.
12 tallrikar, diameter 24,5 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 21,5 cm.
12 assietter, diameter 21 cm.
12 assietter, diameter 18 cm.
12 kaffekoppar med fat.
7 tekoppar med fat.
2 sockerskålar, gräddkanna.
Bruksslitage, mat- och djupa tallrikar med repor. Sockerskålarna saknar lock.