TENNFÖREMÅL, 20 st, KOPPARFÖREMÅL 4 st.

186030. TENNFÖREMÅL, 20 st, KOPPARFÖREMÅL 4 st.

Grötskål med lock, lockskål Portugal, Höjd 8-12 cm. Oljelampor Nåtab Götene, höjd 10 cm. Tennskedar längd 10-38 cm. 5 formar diam 10 cm. Trattar, sockerkasformar miniatyr. Salt- och pepparkar, Mylady England, höjd 6 cm.
Kopparpanna, längd 50 cm, kopparmått höjd 8-11 cm. Balansvåg med mässingskålar, höjd 50 cm. Lock till kopparbalja, diam 61,5 cm.

Slitage, bucklor, skador, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 906