Kaffekannor rokokostil, trähandtag, Atkin Brothers, Sheffield, Sha& Frisch, Sheffield, höjd 22 cm. Terrin med lock, stämlad Block& Z... 1791, 95%, höjd Höjd 17 cm, längd 28 cm. 5 tenntallrikar, diam 18,5-23,5 cm. 3 lockaskar Norge, Sverige. Soppalev med träskaft, 2 sprutor.
Slitage. bucklor.
Slitage. bucklor.