185903. KANNOR 6 st metall, tekkannor, kaffekanna, gräddkanna, England.
En del märkta, stämplade, bl a Arthur Furniss, Sheiffield. En del omärkta. Ben- och trädetaljer, graverad dekor. Höjd 9-23 cm.
Lagningar. Lösa knoppar och lock. Smärre bucklor. Kraftigt slitage.