KANNOR 6 st metall, tekkannor, kaffekanna, gräddkanna, England.

185903. KANNOR 6 st metall, tekkannor, kaffekanna, gräddkanna, England.

En del märkta, stämplade, bl a Arthur Furniss, Sheiffield. En del omärkta. Ben- och trädetaljer, graverad dekor. Höjd 9-23 cm.

Lagningar. Lösa knoppar och lock. Smärre bucklor. Kraftigt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 960