VAS samt YTTERFODER, porslin, Kina, 1900-TALETS TIDIGARE HÄLFT.

185833. VAS samt YTTERFODER, porslin, Kina, 1900-TALETS TIDIGARE HÄLFT.

Dekor av snölandskap i polykroma emaljfärger. Vas höjd 45 cm. Ytterfoder längd 18, höjd 10 cm.

Nagg samt spricka vid vasens halsmynning, krackeleringar. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 585