MAGNUS SÖDERBERG. Tennfat 1 par, Barock, Stockholm, 1700-tal.

185808. MAGNUS SÖDERBERG. Tennfat 1 par, Barock, Stockholm, 1700-tal.

Barockfat, Gjorda av Magnus söderberg, Stockholm. Mästare 1740 - 1767. Det finns ingen svea sköld stämpel i faten, då är dem tillverkade före 1754. Diam 23,5 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Antal besök: 2 804