PARTI KERAMIK, 7 delar, bland annat Gustavsberg och JIE Gantofta.

185409. PARTI KERAMIK, 7 delar, bland annat Gustavsberg och JIE Gantofta.

2 skålar, gul dekor, "Duett" Gustavsberg, längd ca 21 cm.
Ungsskål, svart och gul dekor, "Swing" Upsala-Ekeby Gefle, längd 21,5 cm.
Skål i form av fisk, svart, Gabriel, längd 33 cm.
Skål, svart matt, Gustavsberg, längd 32,5 cm.
Fiskfat, rosa dekor, JIE Gantofta, längd ca 39,5 cm.
Lockdosa, gul, Rörstrand, diameter ca 13 cm.

Slitage, missfärgningar, smärre krackelyrer. Tillverkningsdefekter på lockdosa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 395