185200. VITRINSKÅP, gustaviansk stil, GR-Möbler AB, Tibro, 1900-talets andra hälft.
Glasade dörrpar med bakomliggande hyllplan, överdel löstagbar.
Längd 102, bredd 43, höjd 177 cm.
Solblekt ena gaveln mer solblekt än övriga skåpet, smärre repor och stötmärken.
Nyckel/nycklar finns.