BRICKA OCH FAT i porslin, 3 st. Kina. 1800/1900-tal.

185020. BRICKA OCH FAT i porslin, 3 st. Kina. 1800/1900-tal.

Bricka med motiv av hus och människor på bro
Längd 24 cm, bredd 17 cm
Fat med blommotiv, märke, diameter 8 cm
Skål med blommönster, signerad, diameter 6,5 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 24 cm, bredd 17 cm

Bruksskick.

Antal besök: 724